NOWA STRONA WWW

Szanowni Państwo,

bardzo miło nam gościć Państwa na stronie internetowej Kancelarii. Rozumiemy, że wybór dopasowanej do Państwa potrzeb kancelarii prawnej nie jest łatwy. Zachęcamy zatem do bliższego poznania naszej Kancelarii.

WIĘCEJ

POZNAJMY SIĘ BLIŻEJ

Nasz zespół

Lange Kancelaria Prawna Spółka Partnerska Radcowie Prawni to zespół ludzi pełnych pasji i ambicji. Połączenie różnych zainteresowań pozwala na zapewnienie kompleksowej i wszechstronnej obsługi, a tym samym umożliwia sprawne reagowanie na zróżnicowane i indywidualne potrzeby naszych Klientów.

WIĘCEJ

NASZE MOCNE STRONY

Specjalizacje

Wspólna praca funkcjonujących w ramach Kancelarii wyspecjalizowanych radców prawnych oraz aplikantów radcowskich pozwala nam na realizację zadań z wielu gałęzi prawa, przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższej jakości świadczonych usług.

WIĘCEJ

WIĘCEJ
WIĘCEJ

KANCELARIA W OPINII KLIENTÓW

Referencje

Bardzo uprzejmy pan ,rzeczowo doradził co zrobić ,jestem bardziej spokojny i całkowicie zadowolony . Polecam.

Stanisław

Prawnik najwyższej klasy. Pomógł mi spojrzeć na mój problem z zupełnie innej strony, co ułatwiło mi ułożenie prawidłowej ścieżki postępowania.

Alicja

Pan bardzo konkretnie i w sposób zrozumiały wyjaśnił sprawę.

Ewelina

Polecam. Korzystałam z porady w sprawie rozwiązania umowy leasingu. Informacje konkretne i pomocne

Marzenna

5,0

140 opinii

WIĘCEJ

Z KIM WSPÓŁPRACUJEMY

Zaufali nam

restrukturyzacja

7.2.2024

CHARAKTERYSTYKA POSTĘPOWANIA O ZATWIERDZENIE UKŁADU (PZU)

Postępowanie o zatwierdzenie układu („PZU”) stanowi jedno z czterech postępowań restrukturyzacyjnych przewidzianych w polskim prawie restrukturyzacyjnym. Podobnie jak w przypadku pozostałych postępowań restrukturyzacyjnych, celem PZU jest uniknięcie ogłoszenia upadłości dłużnika niewypłacalnego lub zagrożonego niewypłacalnością.

WIĘCEJ

10.10.2023

Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych przez Kancelarię

Dane Administratora danych Administratorem danych osobowych przekazanych w procesie rekrutacji jest Lange Kancelaria Prawna Spółka Partnerska Radcowie Prawni z siedzibą w Toruniu (87-100) przy ul. […]

WIĘCEJ
WIĘCEJ

Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 2004 r. wpisany na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Toruniu (Tr-626). Od 2021 r. licencjonowany doradca restrukturyzacyjny (numer licencji 1581).

W długoletniej karierze zawodowej świadczył pomoc prawną zarówno w strukturach dużego polskiego banku, jak i wiodących kancelarii prawnych o zasięgu ogólnokrajowym.

W ramach Kancelarii odpowiedzialny za kluczowe procesy restrukturyzacyjne, których celem jest możliwie najdalej idąca restrukturyzacja portfeli zadłużeń z uwzględnieniem efektywnego zaspokojenia wierzycieli. Pełnomocnik klientów Kancelarii w szeregu złożonych postępowań sądowych zarówno o charakterze procesowym, jak i innych wyspecjalizowanych procedurach, w szczególności w postępowaniach upadłościowych.

Swoją specjalizacją obejmuje unikalne i złożone procesy oddłużania w ramach obsługi prawnej wolnorynkowych sprzedaży istotnych walorów majątkowych, jak np. nieruchomości obciążonych hipoteką lub zadłużeniami dochodzonymi w postępowaniach egzekucyjnych.

W czasie wolnym wielbiciel dobrego futbolu i zagorzały sympatyk lotnictwa. Wolne chwile lubi spędzać na lotnisku zgłębiając tajniki pilotażu szybowcowego. Lotniczy modelarz redukcyjny.

Kocha podróże, zwłaszcza te z rodziną do ukochanej Chorwacji.

Posługuje się językiem angielskim i rosyjskim.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Z Kancelarią związany od 2015 r. Od 2019 r. wpisany na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Toruniu.

Absolwent Podyplomowych Studiów Prawa Pracy prowadzonych przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

W Kancelarii zajmuje się szeroko rozumianym prawem zobowiązań, windykacją, dochodzeniem roszczeń odszkodowawczych na tle prawa ubezpieczeń gospodarczych oraz deliktów, prawem pracy, prawem wekslowym oraz prawem finansowym, ze szczególnym uwzględnieniem sporów na tle umów leasingu oraz spraw kredytowych (w tym tzw. sporów na tle umów odniesionych do waluty obcej).

Zajmuje się również prawem upadłościowym zarówno w postępowaniach w sprawie o ogłoszenie upadłości osób fizycznych i przedsiębiorców, jak i wsparciem obsługi spraw prowadzonych przez doradców restrukturyzacyjnych Kancelarii wyznaczonych jako syndyk masy upadłości.

Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec. Lubi sport i dobrą literaturę, w szczególności kryminalną i historyczną.

Posługuje się językiem angielskim i niemieckim.

Ukończył prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Obronił pracę magisterską pt. „Konstrukcja prawna faktoringu niepełnego w prawie polskim” pod kierunkiem prof. UMK, dr hab. M. Bączyka. W 2020 r. ukończył na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu studia podyplomowe z zakresu prawa podatkowego, zakończone napisaniem pracy podyplomowej pt. „Przywrócenie terminu w postępowaniu podatkowym”. Od 2021 r. wpisany na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Toruniu.

Doświadczenie zawodowe zaczął zdobywać już od III roku studiów, odbywając praktyki oraz pracując w toruńskich kancelariach. Z Kancelarią związany od września 2016 r.

W Kancelarii zajmuje się głównie obsługą przedsiębiorców, w tym w szczególności doradztwem prawnym związanym z zakładaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej, przekształceniami i bieżącą obsługą spółek prawa handlowego. W kręgu jego zainteresowań znajduje się także prawo umów oraz prawo finansowe, ze szczególnym uwzględnieniem sporów dotyczących kredytów indeksowanych i denominowanych do walut obcych (tzw. kredyty frankowe). Dodatkowo zajmuje się sprawami z zakresu prawa podatkowego oraz ochroną danych osobowych.

W wolnych chwilach inwestuje na Giełdzie Papierów Wartościowych. Swoje umiejętności w tym zakresie poszerzał uczestnicząc w serii szkoleń z zakresu analizy spółek giełdowych i inwestowania. Prywatnie wielbiciel książek historycznych i gier planszowych.

Posługuje się językiem angielskim.

Absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
w Toruniu, a także absolwentka filologii polskiej na Wydziale Filologicznym (Collegium Maius) tegoż samego Uniwersytetu.

Od 2022 r. wpisana na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Toruniu.

Z Kancelarią związana od 2018 r. Wcześniej zdobywała doświadczenie pracując w toruńskich kancelariach oraz instytucjach bankowych. Interesuje się zarówno szeroko pojętym prawem cywilnym oraz rodzinnym z zakresu spraw o rozwód i separację, z zakresu ustalenia i uregulowania kontaktów z dziećmi, spraw o alimenty, a także sprawami z zakresu prawa pracy, takimi jak zawarcie, rozwiązanie, wypowiedzenie umowy o pracę oraz roszczeniami wynikającymi ze stosunku pracy.

Prywatnie pasjonatka muzyki, zwłaszcza klasycznej i francuskiej, co znajduje potwierdzenie
w fakcie, iż jest także absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku na kierunku skrzypce. Dodatkowo interesuje się architekturą wnętrz i z niesłabnącym entuzjazmem pogłębia swoją wiedzę w tym zakresie.

Posługuje się językiem rosyjskim, francuskim i angielskim.

Z Kancelarią związany od czerwca 2017 r. Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Obronił pracę magisterską pt. „Upadłość konsumencka w polskim prawie upadłościowym”. Podczas studiów aktywnie zaangażowany w działalność samorządu studenckiego, w ramach którego pełnił funkcję Wiceprzewodniczącego Samorządu Studenckiego UMK ds. prawnych.

Od 2022 r. wpisany na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Toruniu.

Swoje zainteresowania zawodowe skupia na prawie upadłościowym, w szczególności na tematyce upadłości konsumenckiej. W Kancelarii zajmuje się również procesami restrukturyzacyjnymi oraz postępowaniami windykacyjnymi na wszystkich ich etapach. W kręgu jego zainteresowań leży także prawo własności przemysłowej ze szczególnym uwzględnieniem ochrony znaków towarowych i nazw handlowych oraz tematyka zwalczania nieuczciwej konkurencji.

Wolne chwile spędza na boisku piłki nożnej, podróżując, wędrując po górach bądź przy dobrej książce.

Posługuje się językiem angielskim.

x

Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z celami określonymi w Polityce prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.