Blog

10.07.2024

WYDZIEDZICZENIE – W JAKI SPOSÓB MOŻE DO NIEGO DOJŚĆ I JAK SIĘ PRZED NIM BRONIĆ?

Wydziedziczenie to oficjalne odebranie osobie prawa do zachowku, które zwykle by jej przysługiwało po śmierci spadkodawcy. Jest to wyjątkowy krok, na który decyduje się spadkodawca w szczególnych przypadkach.

WIĘCEJ

25.06.2024

Ochrona przedsiębiorcy przed postępowaniem egzekucyjnym w postępowaniu o zatwierdzenie układu (PZU).

Ochrona przedsiębiorcy przed postępowaniem egzekucyjnym w postępowaniu o zatwierdzenie układu (PZU), jest jedną z podstawowych zalet przedmiotowego postępowania. Spłata zaciągniętych zobowiązań, często może przewyższać możliwości […]

WIĘCEJ

17.06.2024

Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot oraz overbooking

Tegoroczny okres urlopowy już się rozpoczyna, niezależnie od doświadczenia w planowaniu wyjazdów, niektórych zdarzeń nie da się przewidzieć. Najczęstszą sytuacją, która może pokrzyżować plany jest […]

WIĘCEJ

10.06.2024

Wniosek o zakazanie utrzymywania kontaktów z dzieckiem a wniosek o pozbawienie władzy rodzicielskiej

Niezależnie od władzy rodzicielskiej rodzice oraz ich dziecko mają prawo i obowiązek utrzymywania ze sobą kontaktów. Prawo i obowiązek utrzymywania kontaktów z dzieckiem ma także ten rodzic, któremu nie przysługuje władza rodzicielska nad tymże dzieckiem (a więc również ten rodzic, który został pozbawiony władzy rodzicielskiej nad dzieckiem).

WIĘCEJ
restrukturyzacja

07.02.2024

CHARAKTERYSTYKA POSTĘPOWANIA O ZATWIERDZENIE UKŁADU (PZU)

Postępowanie o zatwierdzenie układu („PZU”) stanowi jedno z czterech postępowań restrukturyzacyjnych przewidzianych w polskim prawie restrukturyzacyjnym. Podobnie jak w przypadku pozostałych postępowań restrukturyzacyjnych, celem PZU jest uniknięcie ogłoszenia upadłości dłużnika niewypłacalnego lub zagrożonego niewypłacalnością.

WIĘCEJ
x

Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z celami określonymi w Polityce prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.