radca prawny

Michał Manista

Ukończył prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Obronił pracę magisterską pt. „Konstrukcja prawna faktoringu niepełnego w prawie polskim” pod kierunkiem prof. UMK, dr hab. M. Bączyka. W 2020 r. ukończył na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu studia podyplomowe z zakresu prawa podatkowego, zakończone napisaniem pracy podyplomowej pt. „Przywrócenie terminu w postępowaniu podatkowym”. Od 2021 r. wpisany na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Toruniu.

Doświadczenie zawodowe zaczął zdobywać już od III roku studiów, odbywając praktyki oraz pracując w toruńskich kancelariach. Z Kancelarią związany od września 2016 r.

W Kancelarii zajmuje się głównie obsługą przedsiębiorców, w tym w szczególności doradztwem prawnym związanym z zakładaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej, przekształceniami i bieżącą obsługą spółek prawa handlowego. W kręgu jego zainteresowań znajduje się także prawo umów oraz prawo finansowe, ze szczególnym uwzględnieniem sporów dotyczących kredytów indeksowanych i denominowanych do walut obcych (tzw. kredyty frankowe). Dodatkowo zajmuje się sprawami z zakresu prawa podatkowego oraz ochroną danych osobowych.

W wolnych chwilach inwestuje na Giełdzie Papierów Wartościowych. Swoje umiejętności w tym zakresie poszerzał uczestnicząc w serii szkoleń z zakresu analizy spółek giełdowych i inwestowania. Prywatnie wielbiciel książek historycznych i gier planszowych.

Posługuje się językiem angielskim.

+48 573 900 774

manista@lange.pl

x

Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z celami określonymi w Polityce prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.