partner w Kancelarii, radca prawny, doradca restrukturyzacyjny

Mateusz Grzelak

Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od maja 2017 roku wpisany na listę radców prawnych prowadzoną przez Radę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Toruniu.  

Z Kancelarią związany od stycznia 2014 r. Specjalizuje się w prawie upadłościowym i restrukturyzacyjnym, co skłoniło go do przystąpienia do egzaminu dla osób ubiegających się o licencję doradcy restrukturyzacyjnego. Osiągając wynik pozytywny, decyzją Ministra Sprawiedliwości z dnia 22 lipca 2021 r. uzyskał licencję doradcy restrukturyzacyjnego.

W swojej kilkuletniej praktyce zawodowej skutecznie przeprowadził jako pełnomocnik kilkadziesiąt postępowań upadłościowych dotyczących zarówno przedsiębiorców, jak i konsumentów.

Równie skutecznie i efektywnie reprezentuje klientów z obszaru prawa gospodarczego i prawa spółek handlowych zajmując się kompleksową obsługą prawną podmiotów gospodarczych.

Obecnie, w związku z uzyskaniem licencji doradcy restrukturyzacyjnego realizuje się dodatkowo w nowej roli, pełniąc funkcję syndyka w postępowaniach upadłościowych.

Prywatnie jest zwolennikiem zdrowego trybu życia, do którego swoim przykładem stara się również zachęcić innych. Jako członek piłkarskiej reprezentacji Okręgowej Izby Radców Prawnych w Toruniu, wolne chwile chętnie spędza na boisku. Z nie mniejszym entuzjazmem oddaje się swoim dwóm pozostałym sportowym pasjom – kolarstwu i wycieczkom wysokogórskim. Jako dusza towarzystwa uwielbia spędzać czas w gronie przyjaciół.

Posługuje się językiem angielskim.

+48 798 930 056

grzelak@lange.pl

x

Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z celami określonymi w Polityce prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.